Oferujemy profesjonalne wsparcie przy zakupie nieruchomości służąc swoją wiedzą i doświadczeniem z dziedziny technologii budownictwa, przepisów prawa budowlanego, urbanistyki i planowania przestrzennego oraz obsługi inwestycji deweloperskich.
Wykonujemy:
- oceny stanu technicznego budynków
- analizy chłonności terenu
- oceny możliwości adaptacji, rozbudowy lub przebudowy istniejących obiektów pod kątem planowanych inwestycji
- oceny możliwości przeprowadzenia zmiany sposobu użytkowania obiektów
Wymienione wyżej usługi kierujemy zarówno do przedsiębiorców jak i klientów indywidualnych. Mogą one dotyczyć przedsięwzięć o różnej skali, jak na przykład:
- ocena potencjału działki budowlanej pod kątem budowy obiektu mieszkalnego wielorodzinnego / handlowego
- ocena możliwości nadbudowy lub rozbudowy i przebudowy domu jednorodzinnego
- ocena możliwości adaptacji poddasza nieużytkowego na cele mieszkalne
- ocena możliwości adaptacji domu jednorodzinnego / lokalu usługowego na przedszkole/ żłobek
- ocena możliwości adaptacji lokalu usługowego na cele gastronomiczne / usługi zdrowia
- ocena możliwości przebudowy układu funkcjonalnego mieszkania
Czym jest analiza chłonności terenu nieruchomości gruntowej ?
Przeprowadzenie w/w analizy służy precyzyjnemu określeniu potencjału działki wynikającego z jej cech fizycznych, uwarunkowań prawnych i przestrzennych oraz wszystkich innych – możliwych do określenia – właściwości. Przeprowadza się ją pod kątem konkretnej inwestycji najczęściej jeszcze przed zakupem nieruchmości.
Katalog czynności wchodzących w skład analizy chłonności jest zależny od konkretnego przypadku oraz potrzeb Inwestora, zaś podstawowo zawiera:
- Sprawdzenie możliwości realizacji planowanej inwestycji na danym terenie pod kątem infrastruktury technicznej i komunikacyjnej, w oparciu o uzgodnienia z miejscowym zarządcą dróg publicznych i dostawcami mediów.
- Sprawdzenie możliwości realizacji planowanej inwestycji na danym terenie w kontekście uwarunkowań wynikających z założeń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub (w przypadku jego braku) decyzji o warunkach zabudowy.
- Sprawdzenie możliwości realizacji planowanej inwestycji na danym terenie w kontekście warunków gruntowo-wodnych na podstawie wstępnych badań geotechnicznych
- Sprawdzenie możliwości realizacji planowanej inwestycji na danym terenie pod kątem uwarunkowań wynikających z Prawa Ochrony Środowiska.
- Zgromadzenie w imieniu Inwestora wszelkich uzgodnień i decyzji we właściwych urzędach i instytucjach.