Atelier 58 – biuro architektoniczne | Sieradz – Ostrowiec Świętokrzyski

Projektowanie wnętrz

Specjalizujemy się we wnętrzach prywatnych mieszkań, apartamentów i domów, jednak w naszym dorobku znajdują się także wnętrza publiczne takie jak np. gabinety lekarskie lub salony fryzjersko-kosmetyczne.

Co nas wyróżnia?

  • Po pierwsze prawdziwa pasja do tej dziedziny architektury, którą od wielu lat przekładamy na profesjonalne działania.
  • Po drugie wysokie wyczucie estetyki idące w parze z gruntowną wiedzą z zakresu budownictwa oraz prawa budowlanego.

Co to oznacza dla naszego Klienta?

  • Przede wszystkim bezpieczeństwo i kompleksowość.
  • Nieograniczony zakres ingerencji w układ wnętrza, ponieważ dzięki doświadczeniu w projektowaniu obiektów budowlanych doskonale wiemy, jak bezpiecznie wprowadzić zmiany w konstrukcji lub instalacjach.
  • W przypadku wnętrz publicznych oprócz samej aranżacji wnętrza wykonujemy także projekt techologiczny wraz z niezbędnymi uzgodnieniami sanepid, bhp, ppoż.

Nasze projekty

Projekt wnętrza – jak wygląda proces realizacji?

Krok 1

Analiza Potrzeb

W pierwszej kolejności  poznajemy potrzeby i upodobania estetyczne klienta. Pytamy , jaki tryb życia prowadzi, w jakiej przestrzeni czuje się najlepiej i co możemy zrobić,aby by stworzyć dla niego najlepszą przestrzeń. Pierwsze spotkanie ma na celu wzajemne poznanie siebie,  tematu projektu oraz budżetu inwestycji.

Krok 2

Inwentaryzacja

To najważniejszy etap niezbędny do stworzenia rzetelnego projektu wykonawczego, w szczególności jeśli wnętrze już istnieje. Zdarza się też, że budynek jest dopiero w trakcie budowy i nie ma możliwości zdjęcia rzeczywistych wymiarów, wtedy projekt tworzony jest na podstawie podkładów dostarczonych przez klienta.

Krok 3

Projekt koncepcyjny

Rozpatrujemy najlepszy i najbardziej funkcjonalny układ przestrzeni we wnętrzu. Często wiąże się to z przebudową istniejącego układu funkcjonalnego, ma to jednak na celu zoptymalizowanie przestrzeni życiowej. Długoletnie doświadczenie i świeże spojrzenie na każde wnętrze pozwala nam uzyskać najlepsze rozwiązania przestrzenne.

Krok 4

Schemat estetyki

To szczegółowe poznanie preferencji estetyki, kolorystyki i stylu, jaki mamy nadać projektowanemu wnętrzu. Pokazujemy różne rozwiązania, kolory, materiały i inspiracje własne oraz prosimy o to, żeby klient przedstawił nam również swoje inspiracje i rozwiązania, na które zwrócił uwagę. Dzięki złożeniu wszystkich tych elementów możemy w najlepszy sposób sprecyzować kształt aranżacji i budżet inwestycji.

Krok 5

Koncepcja aranżacji wnętrz

Przedstawiamy klientowi rozwinięcia ścian lub model 3d z pokazaniem wcześniej ustalonej kolorystyki, materiałów oraz zestawienie konkretnych produktów do wyboru, tak aby już na tym etapie w całości klient poznał kształt i materiały które będzie zawierało jego wnętrze. Klient wybiera konkretne elementy, które ostatecznie znajdą się w wizualizacjach.

Krok 6

Wizualizacje

Na tym etapie wszystkie wybrane materiały i kolory ubieramy w widoki 3d, żeby w najlepszy możliwy sposób pokazać jak docelowo będzie wyglądało projektowane wnętrze. W pierwszej kolejności możemy stworzyć proste widoki do określenia ewentualnych poprawek i drobnych zmian, po czym całość zyskuje realistyczny wygląd.

Krok 7

Projekt wykonawczy

Po etapie koncepcyjnym jest to najważniejszy etap prac projektowych. Dzięki projektowi wykonawczemu, koncepcja staje się rzeczywistością. Projekt ten zawiera wszystkie rysunki branżowe niezbędne do realizacji projektu, począwszy od projektów budowlanych, elektrycznych, hydraulicznych poprzez szczegółowe projekty mebli i zestawienie materiałów.

Krok 8

Wykonawcy i dostawcy

Współpracujemy ze sprawdzonymi wykonawcami, dzięki czemu możemy zapewnić klientom kompleksową obsługę inwestycji. Ekipy budowlane, stolarze, tapicerzy, szklarze sprawdzeni przez nas są gwarancją pomyślnego zakończenia inwestycji. Dzięki sprawdzonym dostawcom klient oszczędza środki finansowe i czas.

Krok 9

Pakiet wycen i kosztorys

Na podstawie projektu wykonawczego wykonywane są szczegółowe zestawienia ilościowe materiałów, niezbędne do sporządzania wycen przez naszych dostawców. Projekt budowalny i projekty mebli wyceniane są przez naszych sprawdzonych wykonawców.

Krok 10

Realizacja i nadzór autorski

Kolejny kluczowy etap współpracy to realizacja, której odpowiedni przebieg gwarantuje nadzór autorski. Polega on na nadzorowaniu procesu wykonawczego na budowie, czy wszystkie prace są zgodne z projektem, oraz kontrolowanie jakości wykonywanych prac. Wszystkie pytania i wątpliwości wynikające z procesu wykonawczego rozwiązywane są na bieżąco podczas wizyt, oraz telefonicznie jeśli nie wymaga to dodatkowego spotkania.

Krok 11

Wnętrza publiczne

Specjalizujemy się we wnętrzach prywatnych mieszkań, apartamentów i domów, jednak naszym kierunkiem pobocznym są również wnętrza publiczne tj. restauracje, salony kosmetyczno – fryzjerskie, gabinety lekarskie. Mamy doświadczenie w koordynowaniu projektu wnętrz w oparciu o różne branże. Dodatkowo opracowujemy projekty technologiczne wraz z potrzebnymi uzgodnieniami sanepid, bhp i ppoż.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego 795 236 927

Exit mobile version